Ze wsi


Zmiana na stanowisku Prezesa ARiMR

piątek, 27 listopada 2015 13:41

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela premier Beata Szydło powierzyła dziś Danielowi Obajtkowi pełnienie obowiązków Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do czasu powołania Prezesa ARiMR.

 

Szkolenie i konkurs bhp dla rolników w Pokaniewie

piątek, 27 listopada 2015 13:34

30 listopada o godz. 10:00 Placówka Terenowa KRUS w Siemiatyczach zaprasza rolników na szkolenie BHP, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Pokaniewie. Na spotkaniu odbędzie się pokaz bezpiecznej obsługi pilarki łańcuchowej oraz ochron indywidualnych do prac ze środkami ochrony roślin.

 

Patent USA - Profesor Stanisław M. Karpiński i Doktor Magdalena Szechyńska-Hebda

czwartek, 26 listopada 2015 20:51

Profesor Stanisław M. Karpiński i Doktor Magdalena Szechyńska-Hebda z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otrzymali przyznany patent USA na 20 lat dotyczący inteligentnych systemów oświetlenia i ochrony roślin w przemysłowej produkcji szklarniowej.

 

Jak zwalczać warrozę – pokaz dla pszczelarzy

czwartek, 26 listopada 2015 20:48

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie zaprasza na pokaz prawidłowego zastosowania biotechnicznych i chemicznych metod zwalczania warrozy pszczół miodnych. Spotkanie odbędzie się 27 listopada w siedzibie placówki przy ul. Jagiellońskiej 91.

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przestrzega przed oszustami kradnącymi dane osobowe

czwartek, 26 listopada 2015 15:50

W związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji, KRUS informuje, że nie prowadzi w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób.

 

Stypendia dla utalentowanej młodzieży ze wsi i z małych miast

czwartek, 26 listopada 2015 15:46

W środę 25 listopada br. w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności odbyła się uroczysta inauguracja XIV edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Agencję Nieruchomości Rolnych reprezentował Wojciech Zbrożek, Wiceprezes Agencji. W tegorocznej XIV edycji Programu stypendia pomostowe na I rok studiów przyznano 846 studentom, w tym 209 pochodzącym z rodzin popegeerowskich, którzy z początkiem października rozpoczęli studia w roku akademickim 2015/2016. Studenci otrzymują stypendia w wysokości 5 tys. zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach, od października 2015 do lipca 2016.

 

Podsumowanie programu wieloletniego IUNG-PIB

czwartek, 26 listopada 2015 00:51

W dniu 23.11.2015 r. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach odbyła się konferencja nt. „Program wieloletni IUNG-PIB jako wsparcie procesów kształtowania środowiska rolniczego i zrównoważonego rozwoju”.

 

Krzysztof Jurgiel spotyka się z rolnikami

środa, 25 listopada 2015 20:28

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przyjął Prezydium NSZZ RI „Solidarność” z przewodniczącym Jerzym Chróścikowskim. Związkowcy przedstawili ministrowi najważniejsze, w ich ocenie problemy, które należy rozwiązać.

 

ANR wznawia umowy sprzedaży ziemi

środa, 25 listopada 2015 20:11

W związku z wstrzymaniem przetargów Agencja Nieruchomości Rolnych zwraca się do wszystkich kontrahentów o cierpliwość i wyrozumiałość. Waldemar Humięcki p.o. Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych powołał grupę roboczą, składającą się z pracowników kontroli wewnętrznej i audytu celem zweryfikowania wszystkich transakcji pod względem prawnym, formalnym i merytorycznym.

 

BHP w rolnictwie szkolenie i konkurs dla rolników z Starej Kornicy

wtorek, 24 listopada 2015 23:41

Placówka Terenowa KRUS w Łosicach zaprasza mieszkańców Starej Kornicy na szkolenie z zasad BHP w gospodarstwie rolnym. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej. Podczas wykładu przedstawiciel KRUS przedstawi sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach zdarzeniom wypadkowym - upadkom, poruszy także temat bezpiecznej obsługi zwierząt hodowlanych oraz maszyn rolniczych.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 5 z 7