Ze wsi


Kierownictwo MRiRW w pełnym składzie

wtorek, 01 grudnia 2015 23:31

Zakończona została procedura formowania Kierownictwa resortu rolnictwa. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, w imieniu Premier Rządu RP, wręczył dziś Zbigniewowi Babalskiemu akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w MRiRW.

 

Olimpiada wiedzy z zakresu bhp w rolnictwie indywidualnym

wtorek, 01 grudnia 2015 23:29

Odbył się finał konkursu pod nazwą: „Olimpiada wiedzy z zakresu bhp w rolnictwie indywidualnym”, który został zorganizowany po raz XVII przez Państwową Inspekcję Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Podkarpacki.

 

Polacy najlepszymi hodowcami w Paryżu

wtorek, 01 grudnia 2015 23:26

W dniach 27-29 listopada br. w Paryżu odbył się Czempionat Świata Koni Arabskich Czystej Krwi. O najwyższe tytuły rywalizowały polskie konie arabskie ze stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie, które nadzoruje ANR.

 

Szachowe mistrzostwa rolników

poniedziałek, 30 listopada 2015 12:13

O tym, że rolnik musi mieć sprawny umysł, umiejętność przewidywania, szybkość podejmowania właściwej decyzji, a kiedy trzeba to i cierpliwość, najlepiej udowodnili uczestnicy organizowanych po raz czwarty Szachowych Mistrzostw Polski Rolników. Do ośrodka doradztwa rolniczego w podtoruńskim Przysieku, w sobotę 28 listopada, zjechało 59 pasjonatów tej królewskiej gry,  rolników, a także ich dzieci.  Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim, rozegrano 9 rund, a o tym, kto z kim się zmierzy decydował komputer.

 

BHP w rolnictwie - szkolenie i konkurs dla rolników z Falatycz

poniedziałek, 30 listopada 2015 09:25

Placówka Terenowa KRUS w Łosicach zaprasza mieszkańców Falatycz na szkolenie z zasad BHP w gospodarstwie rolnym. Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godz. 10:00 w miejscowej świetlicy. Podczas wykładu przedstawiciel KRUS przedstawi sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach zdarzeniom wypadkowym - upadkom, poruszy także temat bezpiecznej obsługi zwierząt hodowlanych oraz maszyn rolniczych.

 

Odnawialne źródła energii na obszarach wiejskich

niedziela, 29 listopada 2015 00:33

"Odnawialne źródła energii na obszarach wiejskich" to temat konferencji, która odbyła się 25 listopada 2015 r. na terenie Centrum Edukacyjno-Konferencyjnego Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Odział Poświętne w Płońsku, które było też organizatorem tego wydarzenia.

 

V Wystawa Królików Rasowych - BRONISZE 2015

piątek, 27 listopada 2015 21:38

Organizatorem wystawy było Stowarzyszenie Mazowiecki Związek Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza. W pokazie wzięło udział 70 hodowców z terenu kilku województw, którzy łącznie zaprezentowali 480 sztuk królików 39 ras i odmian barwnych. Prestiżową ekspozycją zainteresowało się zaś kilkuset hodowców z całego kraju, a emocji związanych z uhonorowaniem i wybraniem najlepszych w różnych kategoriach nie brakowało.

 

VIII Podkarpacka Konferencja Rolnictwa Ekologicznego

piątek, 27 listopada 2015 21:29

W Trzcianie (k.Rzeszowa) odbyła się VIII Podkarpacka Konferencja Rolnictwa Ekologicznego zorganizowana przez Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego”. Konferencję otworzył i powitał gości Robert Machowski, prezes zarządu Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego oraz Pan Adam Dziedzic, wójt Gminy Świlcza. Podczas prelekcji dyrektor Marek Ordyczyński przedstawił podstawowe zagadnienia z zakresu możliwości pozyskania funduszy i dotacji na funkcjonowanie gospodarstw rolnych i zakładów przetwórczych.

 

Międzynarodowe seminarium naukowe w Rzeszowie nt. rozwoju obszarów wiejskich

piątek, 27 listopada 2015 21:16

Podkarpacki OR, jako partner wydarzenia, uczestniczył w międzynarodowym seminarium naukowym pod hasłem "Rozwój obszarów wiejskich i scalenia gruntów w Polsce południowo-wschodniej", zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Inżynieryjno – Ekonomiczną w Rzeszowie, Towarzystwo Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

 

Sszkolenie dla rolników w Klejnikach

piątek, 27 listopada 2015 13:44

30 listopada o godz. 12.00 Placówka Terenowa KRUS w Hajnówce zaprasza rolników na szkolenie, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Klejnikach. Na spotkaniu pracownicy Kasy omówią zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, przekażą informacje na temat świadczeń, ubezpieczenia społecznego rolników i rehabilitacji leczniczej, a także zaprezentują i omówią zestawy ochron do prac chemizacyjnych.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 4 z 7