Ze wsi


Zmiana na stanowisku Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

wtorek, 08 grudnia 2015 20:09

Janina Pszczółkowska od 8 grudnia 2015 r. pełni obowiązki Prezesa KRUS. Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztofa Jurgiela, Prezes Rady Ministrów Beata Szydło powierzyła Janinie Pszczółkowskiej - I Zastępcy Prezesa Kasy - pełnienie obowiązków Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, do czasu powołania Prezesa KRUS.

 

Szkolenie i konkurs wiedzy o bhp w gospodarstwie rolnym dla mieszkańców Łasi-Toczyłowa

wtorek, 08 grudnia 2015 12:19

Placówka Terenowa KRUS w Zambrowie zaprasza rolników do udziału w szkoleniu z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 10:00 w domu rolnika (Łaś-Toczyłowo 12).

 

Kujawy i Pomorze - Wojewódzki finał olimpiady

wtorek, 08 grudnia 2015 12:14

Dariusz Nowastowski, gospodarz z Królikowa w powiecie nakielskim, okazał się najlepszym w rozgrywanym po raz 25. wojewódzkim finale Olimpiady Wiedzy Rolniczej. W tym roku w eliminacjach powiatowych uczestniczyło ponad 430 rolników. Najlepsi zmierzyli swoje siły podczas wojewódzkich rozgrywek w czwartek, 3 grudnia w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w podtoruńskim Przysieku, będącym filią ODR Minikowa.

 

XI Olimpiada wiedzy o bezpieczeństwie pracy w rolnictwie indywidualnym

wtorek, 08 grudnia 2015 12:09

4 grudnia br. w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku odbyła się XI edycja Olimpiady wiedzy "Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie indywidualnym". Konkurs był zorganizowany dla rolników indywidualnych województwa lubuskiego przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze przy współudziale OR ARiMR w Zielonej Górze, UM, LUW, Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, KRUS OR w Zielonej Górze, ANR Oddziału Terenowego w Gorzowie Wlkp., Lubuskiej Izby Rolniczej w Zielonej Górze, Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp.

 

Zmiana na stanowisku Prezesa ARR

wtorek, 08 grudnia 2015 12:07

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela premier Beata Szydło powierzyła Annie Gut pełnienie obowiązków Prezesa Agencji Rynku Rolnego do czasu powołania Prezesa ARR.

 

Łódzkie: Olimpiada wiedzy rolniczej i wiedzy o gospodarstwie domowym.

sobota, 05 grudnia 2015 01:20

Końcówka listopada obfitowała w Łódzkiem w rywalizację wśród rolników i gospodyń wiejskich. Już po raz 23 w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach 24.11.2015 r. odbył się  finał wojewódzki olimpiady wiedzy rolniczej. Olimpiada przebiegała w dwóch etapach - I etap odbył się w oddziałach ŁODR w Piotrkowie Trybunalskim i w Kościerzynie, a wyłonionych 30 laureatów przeszło do drugiego finałowego etapu etapu w Bratoszewicach. Łódzki OR wspiera olimpiadę i włącza się fundując nagrody dla najlepszych. Wręczał je zastępca dyrektora ŁOR, Marek Kanicki.

 

Łódzkie: Bezpieczna droga do szkoły

sobota, 05 grudnia 2015 01:05

„Od obuwia aż do głowy, cały jestem odblaskowy” śpiewały dzieci w czasie spotkań edukacyjnych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”, które odbyły się w dniach 25-27 listopada br. w trzech szkołach podstawowych.

 

Agencja wznawia przetargi na dzierżawę

sobota, 05 grudnia 2015 01:03

Decyzją Waldemara Humięckiego p.o. Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, Oddziały Terenowe i Filie Agencji wznowiły:

 

Uwaga - tlenek węgla zabija

środa, 02 grudnia 2015 13:30

Tlenek węgla (CO) to niewidoczna i podstępna trucizna, bezbarwny i bezwonny gaz, powstający  wskutek niepełnego spalania węgla czy drewna, przy niedostatecznym zapewnieniu dopływu tlenu.

 

Szkolenie i konkurs dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich oraz rolników we Wróblewie

środa, 02 grudnia 2015 13:27

7 grudnia o godz. 10.00 Placówka Terenowa KRUS w Wieluniu zaprasza rolniczki – członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz rolników na szkolenie dotyczące zasad bhp, w szczególności przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 3 z 7