Ze wsi


Przedłużenie moratorium na sprzedaż gruntów rolnych w Ukrainie

piątek, 11 grudnia 2015 21:47

W dniu 9 grudnia 2015 r. weszła w życie ustawa zakładająca przedłużenie moratorium na sprzedaż gruntów rolnych.

 

Spotkanie ze związkowcami

piątek, 11 grudnia 2015 19:43

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wraz z podsekretarzem stanu Rafałem Romanowskim spotkali się dziś z polskimi przedstawicielami COPA COGECA, czyli europejskiej organizacji zrzeszającej rolnicze związki zawodowe i organizacje spółdzielcze oraz Europejskiego Związku Zawodowego Młodych Rolników (CEJA).

 

Spotkanie z dyrektorami szkół rolniczych

piątek, 11 grudnia 2015 19:28

Podsekretarz stanu Rafał Romanowski uczestniczył wczoraj w Konferencji dla Dyrektorów Zespołów Szkół Rolniczych podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. Dyrektorzy poszczególnych placówek zaprezentowali wiceministrowi swoje szkoły oraz plany i inicjatywy na nadchodzący rok.

 

Ranking 300 po raz dwudziesty pierwszy

piątek, 11 grudnia 2015 12:31

W czwartek 10 grudnia 2015 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców 21 edycji Rankingu 300 najlepszych gospodarstw rolnych powstałych na Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Ranking jest wspólną inicjatywą Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

 

Program działań MRiRW na lata 2015-2019

czwartek, 10 grudnia 2015 21:01

Dziś odbyła się pierwsza, po objęciu urzędu, konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, któremu towarzyszyli sekretarze i podsekretarze stanu. Szef resortu przedstawił podział kompetencji w kierownictwie resortu, a następnie omówił plan działania resortu na najbliższe lata.

 

Podkarpacie - Cykl szkoleń o tworzeniu i finansowaniu grup producenckich w nowej perspektywie

czwartek, 10 grudnia 2015 20:57

W dniach od 27 listopada do 9 grudnia 2015 r. na Podkarpaciu odbyło się siedem informacyjnych spotkań szkoleniowych nt. procesów tworzenia i finansowania grup producenckich w nowej perspektywie finansowej 2014 - 2020, organizowanych przez Podkarpacką Izbę Gospodarczą Związek Grup Producentów Rolnych w Rzeszowie i finansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. W spotkaniach uczestniczył dyrektor Podkarpackiego OR, Marek Ordyczyński wraz z przedstawicielami kierownictwa Biur Powiatowych.

 

Kujawsko-Pomorskie: Po raz drugi indeks dla rolnika

czwartek, 10 grudnia 2015 20:53

We wtorek, 8 grudnia uczniowie szkół rolniczych walczyli o indeks Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Podobnie jak w ubiegłym roku w jednej z najstarszych szkół rolniczych w Polsce, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu w pobliżu Włocławka po raz drugi zorganizowano batalię o indeks dla rolnika. Wzięło w niej udział blisko 50 uczniów z ponadgimnazjalnych szkół o profilu rolniczym z całego kraju. Rozwiązywali test dotyczący znajomości produkcji roślinnej i zwierzęcej w gospodarstwach rolnych.

 

Podlasie: Adwentowe granie w Ciechanowcu

czwartek, 10 grudnia 2015 20:49

W niedzielę 6 grudnia już po raz 35. odbył się finał Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Jak co roku zawodnicy z całej Polski rywalizowali w pięknym Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Dyrekcja Podlaskiego OR w Łomży nagrodziła jednego z uczestników.

 

Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę - Śląskie

wtorek, 08 grudnia 2015 20:36

W dniach 6 – 7 grudnia 2015 roku odbyła się XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę, której organizatorami byli: Śląskie Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Polski Związek Pszczelarski i Regionalny Związek Pszczelarzy w Częstochowie.

 

Program działań MRiRW na lata 2015-2019

wtorek, 08 grudnia 2015 20:20

Dziś odbyła się pierwsza, po objęciu urzędu, konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, któremu towarzyszyli sekretarze i podsekretarze stanu. Szef resortu przedstawił podział kompetencji w kierownictwie resortu, a następnie omówił plan działania resortu na najbliższe lata.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 2 z 7