Złodzieje sprzętu rolniczego

wtorek, 24 listopada 2015 21:02

W ostatnim czasie policjanci z Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami sprzętu rolniczego, która działała na terenie całego kraju. Kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn i zabezpieczyli 2 ciągniki rolnicze o wartości ponad 200 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejne osoby, które mogły brać udział w tym procederze, nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.Kryminalni z KSP od kilku tygodni pracowali nad sprawą kradzieży sprzętu rolniczego. W czasie prowadzonych czynności wytypowali mężczyznę, który mógł zajmować się tym procederem. Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze zorganizowali działania zasadzkowe na terenie województwa mazowieckiego. Na miejscu kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w kradzieży ciągnika rolniczego. Zatrzymania dokonano tuż po kradzieży, w czasie gdy ukradziona maszyna była już przewożona na ciężarówce do pasera.

 W czasie dalszych działań kryminalni pojechali na posesję, gdzie ujawniono kolejny kradziony ciągnik rolniczy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli dwa ciągniki o wartości ponad 200 tys zł. Zatrzymany Piotr W., lat 55, usłyszał zarzuty kradzieży co najmniej dwóch ciągników i sąd wobec niego zastosował już areszt tymczasowy na 3 miesiące. Pozostali zatrzymani Sebastian K., lat 21, i  Artur K., lat 20, odpowiedzą za współudział w kradzieży, za co grozi do 10 lat więzienia. Czwarty z mężczyzn okazał się nieletni i on będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci ustalają inne osoby, które mogły brać udział w tym procederze. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają także kolejnych zatrzymań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

policja.pl