Spotkanie w ministerstwie z rolnikami z Bolimowa

czwartek, 28 maja 2015 07:26

– Ministerstwo rolnictwa nie zajmuje się już skupem płodów rolnych – odpowiedział minister Marek Sawicki na pytanie rolnika z gminy Bolimów z województwa łódzkiego, dotyczące przygotowania resortu do skupu jabłek, zbóż oraz wieprzowiny.

 

Akcja straży pożarnej „Rzuć palenie!”

wtorek, 14 kwietnia 2015 15:08

Już 3 osoby zginęły, a 64 zostały ranne w wyniku pożarów traw, łąk i nieużytków. Od początku 2015 r. strażacy wyjeżdżali do prawie 37 tys. takich pożarów. Tylko w ciągu jednej doby strażacy do pożarów traw, łąk i nieużytków wyjeżdżają średnio kilkaset razy, a to dopiero początek wiosny – relacjonuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

 

Konferencja “Biogazownia rolnicza – sprawa publiczna”

wtorek, 14 kwietnia 2015 09:44

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa zaprasza na konferencję pt. „Biogazownia rolnicza – sprawa publiczna”. Odbędzie się ona w dniu 28 kwietnia 2015 roku w Centrum Prasowym PAP przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.

 

Konkurs „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

czwartek, 09 kwietnia 2015 14:37

Polska wieś i rolnictwo są istotną częścią naszej tożsamości. Szczególną ich wartością jest dziedzictwo kulturowe, na które składają się dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń oraz dorobek naszych czasów. Dziedzictwo polskiej wsi to nie tylko architektura, sztuka, ale także tradycyjne obrzędy, zwyczaje oraz formy gospodarowania (sposoby uprawy, tradycyjne gatunki hodowanych zwierząt i uprawianych roślin). Niewiele z tych elementów przetrwało i zachowało się dla przyszłych pokoleń. Dlatego tak ważne są działania, których celem jest ochrona spuścizny po naszych przodkach.

 

Copa i Cogeca przy okazji Światowego Dnia Zdrowia podkreśliły rolę unijnych rolników i spółdzielni w produkcji zdrowej żywności

wtorek, 07 kwietnia 2015 16:19

Copa i Cogeca wyraziły zadowolenie z hasła tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, które brzmi „Bezpieczeństwo żywności” oraz położyły nacisk na kluczowe znaczenie unijnych rolników i spółdzielni rolniczych dla produkcji zdrowej, wysokiej jakości pełnowartościowej żywności dla 500 mln mieszkańców Europy.

 

XIII Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

piątek, 03 kwietnia 2015 16:20

W tym roku już po raz trzynasty odbędzie się krajowy konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", organizowany w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

Wielki finał Cavaliady w Warszawie

poniedziałek, 23 marca 2015 11:44

W dniach 12-15 marca 2015 roku w Hali Torwar w Warszawie, odbyła się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie - CAVALIADA TOUR.

 

Kongres Innowacyjny Młody Rolnik w Bratoszewicach

poniedziałek, 16 marca 2015 13:43

W dniu 6 marca 2015 roku na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbył się ostatni z ogólnopolskiego cyklu Kongres Innowacyjny Młody Rolnik. Spotkanie dotyczyło bieżących zagadnień i nowych rozwiązań możliwych do zaadoptowania w rolnictwie.

 

STOP wypalaniu traw

piątek, 13 marca 2015 10:46

Wiosną Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz kolejny przeprowadzi ogólnopolska kampanię wymierzoną przeciwko wypalaniu suchych traw. Agencja będzie apelować do mieszkańców obszarów wiejskich, ale i także do całej opinii publicznej o zaprzestanie tego zabójczego procederu.

 

Nagroda im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego dla Rektora SGGW

wtorek, 03 marca 2015 13:00

Profesor Alojzy Szymański, Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie został wyróżniony Nagrodą im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego. Nagrodą honorowane są osoby szczególnie zasłużone w pracy na rzecz środowisk wiejskich, rozwoju kulturalnego i gospodarczego wsi.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 100