Pałac w Obiszowie sprzedany

poniedziałek, 22 lipca 2013 15:44

W środę 17 lipca br. rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż zabytkowego dolnośląskiego Pałacu w Obiszowie. Nowy właściciel pięknego zabytku zakupił pałac za ok. 132 tys. zł.


Zabytkowy obiszowski pałac prywatny inwestor wylicytował za 244 550 zł, ale cena ta uległa 50% obniżce w związku z przeznaczeniem pozostałych środków na renowację obiektu. Zabytkowy Pałac w Obiszowie wraz z folwarkiem leżą na skraju dolnośląskiego Rezerwatu przyrody „Uroczysko Obiszów”.

Ten eklektyczny pałac pochodzący z XIX wieku został zbudowany na planie prostokąta, jest dwukondygnacyjny i murowany z cegły na wapiennej zaprawie i otynkowany. Bryłę pałacu wzbogaca ganek podjazdu oraz taras od strony parku. Okna pałacu osadzone są w dekoracyjnych obramowaniach, a park zlokalizowany jest na planie wydłużonego prostokąta z centralną polaną i nasadzeniami rodzimych gatunków drzew. Prawdopodobnie powstał na miejscu starszej rezydencji. Przed laty majątek należał do rodu von Haugwitz i pełnił funkcję siedziby zarządców dóbr królewskich.

Źródło: ANR