Łódzkie: Bezpieczna droga do szkoły

sobota, 05 grudnia 2015 01:05

„Od obuwia aż do głowy, cały jestem odblaskowy” śpiewały dzieci w czasie spotkań edukacyjnych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”, które odbyły się w dniach 25-27 listopada br. w trzech szkołach podstawowych.

 Łódzki OR akcją promującą bezpieczeństwo dzieci na drodze objął: SP im. Orła Białego w Lutomiersku – powiat pabianicki, SP w Krobanowie - powiat zduńskowolski oraz SP w Widawie – powiat łaski. Gry i zabawy edukacyjne prowadzone przez doświadczonych animatorów spotkały się z ogromnym entuzjazmem zarówno ze strony najmłodszych, jak i ich wychowawców. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale też nauczyły bardzo dużo o tym, jak być bezpiecznym na drodze. Ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię i przejazd kolejowy, sprawdzały swoją wiedzę na temat znajomości znaków drogowych, telefonów alarmowych i uczyły się pierwszej pomocy.

Łódzki OR zadbał nie tylko o edukację i zabawę dzieciarni z terenów wiejskich. Wszyscy uczniowie uczestnicy spotkań otrzymali kamizelki i breloki odblaskowe z logo ARiMR. Teraz na pewno będą widoczni i bezpieczniejsi w drodze do szkoły.

Agencję reprezentowali: w SP w Lutomiersku - Magdalena Gąsiorek starszy specjalista ŁOR, w SP w Krobanowie – Edyta Łabędzka Kierownik Zduńskowolskiego BP i w SP w Widawie – Bogdan Buda Kierownik Łaskiego BP.

ARiMR