Kujawsko-Pomorskie: Po raz drugi indeks dla rolnika

czwartek, 10 grudnia 2015 20:53

We wtorek, 8 grudnia uczniowie szkół rolniczych walczyli o indeks Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Podobnie jak w ubiegłym roku w jednej z najstarszych szkół rolniczych w Polsce, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu w pobliżu Włocławka po raz drugi zorganizowano batalię o indeks dla rolnika. Wzięło w niej udział blisko 50 uczniów z ponadgimnazjalnych szkół o profilu rolniczym z całego kraju. Rozwiązywali test dotyczący znajomości produkcji roślinnej i zwierzęcej w gospodarstwach rolnych.

 


Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i aż dwudziestu dwóch z nich, niemal co drugi, zakwalifikował się do ostatecznej rywalizacji, jaka wiosną przyszłego roku zorganizowana zostanie na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii oraz Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.Zwycięzcą półfinału w Starym Brześciu został Paweł Silski z zespołu szkół w Gołotczyźnie, drugie miejsce Patryk Nowak, szkoła w Gąsawie, a trzeci najlepszy wyniki osiągnęli: Bartłomiej Augustyniak, reprezentujący gospodarzy, razem z Kazimierzem Skowrońskim z Bydgoszczy, Mateuszem Burakiem z Golubia-Dobrzynia.

Półfinał starań o indeks na bydgoskiej uczelni miał bardzo uroczystą oprawę.  Marszowo, nastrojowo i świątecznie grała Orkiestra Miejska z Kowala, której towarzyszył, jak przystało na orkiestrę dętą z prawdziwego zdarzenie, barwny popis mażoretek.

W stoisku promocyjnym Kujawsko-Pomorskiego Oddziału ARIMR można się było dowiedzieć, otrzymać publikacje m.in. o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich  na najbliższe lata, z którego w niedalekiej przyszłości będą mogli skorzystać dzisiejsi uczniowie a niebawem absolwenci szkół rolniczych.

ARiMR