Cavaliada 2012 w Poznaniu

wtorek, 18 grudnia 2012 13:54

Cavaliada 2012 to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowo-jeżdzieckich w Polsce, na które złożyły się zawody sportowe rangi CSI 3*-W oraz pokazy Cavaliada Show. Odbyła się ona w dniach 7–9 grudnia br. na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy znaczącym udziale organizacyjnym Agencji Nieruchomości Rolnych i nadzorowanych przez nią spółek hodowli koni.


Agencja m.in. zorganizowała i prowadziła wraz z Polskim Związkiem Hodowców Koni Pawilon Polskiej Hodowli, a Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski przyjął członkostwo w Komitecie Honorowym Cavaliady. W części sportowej rozegrany został konkurs nr 8-JC o puchar Prezesa ANR. Zdobyła go Jessica Vinther Jansen na koniu Pionier z Danii. Puchar ten wręczył laureatce Dyrektor Zespołu Nadzoru Właścicielskiego ANR Grzegorz Młynarczyk.

W trakcie zawodów rozegrano konkursy Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi. Konkurs nr 1 wygrał Bartłomiej Kwiatek powożący parą ogierów rasy śląskiej Bombel i Burgund ze Stada Ogierów w Książu Sp. z o.o.

Spółki nadzorowane przez ANR wzięły także aktywny udział w pokazach Cavaliada Show. Stadnina Koni Huculskich Gładyszów zaprezentowała „Hucuły w Zaprzęgach” i „Kadryl”, Stado Ogierów w Sierakowie – „Kadryl na konikach polskich”, Stado Ogierów w Kętrzynie – „Grubasy w sulkach”, Stadnina Koni Janów Podlaski – pokaz koni arabskich czystej krwi i jeźdźców w strojach inspirowanych Trylogią – „Podróż do Przeszłości”, Stado Ogierów w Książu i Stadnina Koni Pępowo współuczestniczyły w pokazach zaprzęgów.

Pokazy podczas Cavaliady cieszyły się olbrzymią popularnością.

Źródło: Agencja Nieruchomości Rolnych