Ostrożnie na lodzie

niedziela, 10 stycznia 2016 23:15

Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bezwzględnie powinno unikać się samodzielnego przebywania na lodzie.

 

Wyniki XXI Konkursu "W rolnictwie można pracować bezpieczniej"

poniedziałek, 04 stycznia 2016 11:35

Konkurs na publikacje poświęcone bezpieczeństwu pracy rolników służy oddziaływaniu na poprawę warunków bezpieczeństwa pracy rolników i ich rodzin, poprzez upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach i zasadach bezpiecznej pracy w materiałach prasowych, radiowych i telewizyjnych.

 

Śląskie – „X Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych

poniedziałek, 04 stycznia 2016 10:15

Regionalny Związek Rolników, Kółek Organizacji Rolniczych wraz Kołami Gospodyń Wiejskich w woj. śląskim oraz Pawłem Militowskim, wójtem Gminy Rędziny, 12 grudnia 2015 roku, w gminnej hali sportowej zorganizowali „X Regionalną Prezentację Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych”.

 

Tlenek węgla - cichy zabójca

poniedziałek, 04 stycznia 2016 10:05

Okres jesienno – zimowy wiąże się z paleniem w kominkach, piecach, czy korzystaniem z grzewczych urządzeń gazowych. Niestety co roku śmiercionośny czad zbiera swoje tragiczne żniwo. W niedzielę na Podkarpaciu czad zabił dwie osoby, do szpitala w Stalowej Woli trafiła czteroosobowa rodzina podtruta tlenkiem węgla.

 

Spotkanie ze związkowcami

piątek, 11 grudnia 2015 19:43

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wraz z podsekretarzem stanu Rafałem Romanowskim spotkali się dziś z polskimi przedstawicielami COPA COGECA, czyli europejskiej organizacji zrzeszającej rolnicze związki zawodowe i organizacje spółdzielcze oraz Europejskiego Związku Zawodowego Młodych Rolników (CEJA).

 

Spotkanie z dyrektorami szkół rolniczych

piątek, 11 grudnia 2015 19:28

Podsekretarz stanu Rafał Romanowski uczestniczył wczoraj w Konferencji dla Dyrektorów Zespołów Szkół Rolniczych podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. Dyrektorzy poszczególnych placówek zaprezentowali wiceministrowi swoje szkoły oraz plany i inicjatywy na nadchodzący rok.

 

Ranking 300 po raz dwudziesty pierwszy

piątek, 11 grudnia 2015 12:31

W czwartek 10 grudnia 2015 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców 21 edycji Rankingu 300 najlepszych gospodarstw rolnych powstałych na Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Ranking jest wspólną inicjatywą Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

 

Podkarpacie - Cykl szkoleń o tworzeniu i finansowaniu grup producenckich w nowej perspektywie

czwartek, 10 grudnia 2015 20:57

W dniach od 27 listopada do 9 grudnia 2015 r. na Podkarpaciu odbyło się siedem informacyjnych spotkań szkoleniowych nt. procesów tworzenia i finansowania grup producenckich w nowej perspektywie finansowej 2014 - 2020, organizowanych przez Podkarpacką Izbę Gospodarczą Związek Grup Producentów Rolnych w Rzeszowie i finansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. W spotkaniach uczestniczył dyrektor Podkarpackiego OR, Marek Ordyczyński wraz z przedstawicielami kierownictwa Biur Powiatowych.

 

Kujawsko-Pomorskie: Po raz drugi indeks dla rolnika

czwartek, 10 grudnia 2015 20:53

We wtorek, 8 grudnia uczniowie szkół rolniczych walczyli o indeks Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Podobnie jak w ubiegłym roku w jednej z najstarszych szkół rolniczych w Polsce, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu w pobliżu Włocławka po raz drugi zorganizowano batalię o indeks dla rolnika. Wzięło w niej udział blisko 50 uczniów z ponadgimnazjalnych szkół o profilu rolniczym z całego kraju. Rozwiązywali test dotyczący znajomości produkcji roślinnej i zwierzęcej w gospodarstwach rolnych.

 

Podlasie: Adwentowe granie w Ciechanowcu

czwartek, 10 grudnia 2015 20:49

W niedzielę 6 grudnia już po raz 35. odbył się finał Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Jak co roku zawodnicy z całej Polski rywalizowali w pięknym Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Dyrekcja Podlaskiego OR w Łomży nagrodziła jednego z uczestników.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 100