Konferencja prasowa ministra rolnictwa

poniedziałek, 28 października 2013 11:14

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba spotkał się w piątek 25 października br. z dziennikarzami, aby przedstawić wyniki swoich październikowych rozmów w Federacji Rosyjskiej i w Republice Południowej Afryki oraz poinformować o tendencjach w handlu zagranicznym artykułami rolno-spożywczymi.

 

Minister rolnictwa rozmawiał w Moskwie

piątek, 11 października 2013 09:11

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba spotkał się w Moskwie z ministrem rolnictwa Federacji Rosyjskiej Nikołajem Wasyliewiczem Fiodorowem.

 

Spotkanie ministra z rolnikami rumuńskimi

piątek, 04 października 2013 12:44

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba spotkał się w środę 2 października z delegacją przedstawicieli rolników rumuńskich pod przewodnictwem prezesa Krajowej Federacji PRO AGRO - Alexa Jurconi, który jednocześnie reprezentuje interesy rolników rumuńskich w Copa-Cogeca.

 

Komitet Regionów w sprawie kwot mlecznych

czwartek, 03 października 2013 14:55

René Souchon (PSE/FR), przewodniczący regionu Owernia, sprawozdawca Komitetu Regionów (KR-u) w sprawie wycofywania systemu kwot mlecznych w UE, uczestniczył 25 września 2013 r. w konferencji pt. „Sektor mleczarski w Unii: rozwój po 2015 r.”

 

Reforma WPR: porozumienie polityczne w ostatnich punktach

czwartek, 26 września 2013 12:28

Parlament Europejski, Rada Ministrów UE i Komisja Europejska we wtorek wieczorem (24 września) osiągnęły porozumienie polityczne w kilku kwestiach dotyczących reformy WPR (w kontekście wieloletnich ram finansowych na lata 2014-2020), które pozostawały po 26 czerwca br. w ramach politycznego porozumienia w sprawie reformy.

 

Szybkie zakończenie negocjacji WPR z PE - apel nieformalnej Rady Ministrów rolnictwa UE w Wilnie

środa, 18 września 2013 16:28

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba uczestniczył w dniach 8-10 września br. w posiedzeniu Nieformalnej Rady Ministrów UE w Wilnie, przygotowanej przez Prezydencję Litwy. Prezydencja litewska, pod przewodnictwem ministra rolnictwa Litwy Vigilijusa Jukny zaproponowała dyskusję dotyczącą gospodarstw rodzinnych w UE.

 

Spotkanie ARR i Rosselchoznadzoru

poniedziałek, 16 września 2013 13:52

W dniu 10 września br. Agencja Rynku Rolnego podejmowała delegację Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rosselchoznadzor). Wizyta zrealizowana została przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Europejskie konsultacje dotyczące stosowania fosforu

poniedziałek, 09 września 2013 15:52

Komisja Europejska w dokumencie COM(2013)517 z dnia 8 lipca 2013 r. ogłosiła Komunikat konsultacyjny w sprawie zrównoważonego stosowania fosforu.

 

Sejmowa debata o rolnictwie

poniedziałek, 02 września 2013 07:43

W czwartek 29 sierpnia w Sejmie RP, w ramach informacji bieżącej, odbyła się debata o rolnictwie. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba przedstawiając dane zwrócił uwagę, że „jest to dobra okazja do przekazania najbardziej aktualnej informacji o sytuacji na poszczególnych rynkach, o środkach kierowanych na rolnictwo, o przeobrażeniach, jakie dokonują się na polskiej wsi, a także o przebiegu dotychczasowej dyskusji na forum Unii Europejskiej na temat udziału rolnictwa europejskiego w rosnącym światowym popycie na żywność. Dodał także, że ma nadzieję, iż przekazane informacje mogą być przydatne posłom w bieżącej pracy parlamentarnej.

 

Spotkanie w sprawie sytuacji na rynku zbóż i rzepaku

czwartek, 22 sierpnia 2013 07:34

Minister Stanisław Kalemba oraz sekretarz stanu Kazimierz Plocke spotkali się w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z przedstawicielami: Krajowej Federacji Producentów Zbóż, Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, Polskiego Związku Producentów Kukurydzy oraz Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 29