Copa-Cogeca apeluje o bardziej zdecydowane działania w zwalczaniu nieuczciwych praktyk w łańcuchu żywnościowym

czwartek, 17 lipca 2014 17:00

W reakcji na wczorajszą publikację komunikatu Komisji Europejskiej nt. nieuczciwych praktyk handlowych (NPH) w łańcuchu żywnościowym, Copa-Cogeca wyraziła zadowolenie z faktu, iż Komisja przyznała, że praktyki te występują, przypomniała jednak, że należy podjąć bardziej zdecydowane działania.

 

Powołanie Głównego Lekarza Weterynarii

poniedziałek, 07 lipca 2014 14:19

Premier Donald Tusk powołał z dniem dzisiejszym (7 lipca) na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii pana Marka Pirsztuka. Akt powołania wręczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

 

Spotkanie ministra rolnictwa z Ambasadorem Federacji Rosyjskiej

poniedziałek, 23 czerwca 2014 10:57

Minister Marek Sawicki spotkał się w ostatnią środę z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksandrem Aleksiejewem.

 

Rozmowy z Ministrem ds. Wyżywienia i Rolnictwa Niemiec

wtorek, 03 czerwca 2014 14:21

Minister rolnictwa Marek Sawicki przyjął w zeszły wtorek ministra ds. wyżywienia i rolnictwa Niemiec Christiana Schmidta. W spotkaniu uczestniczył również ambasador RFN w Polsce Rolf Nikel.

 

Rozmowa ministrów rolnictwa Polski i Ukrainy

środa, 21 maja 2014 17:28

Minister rolnictwa Marek Sawicki przeprowadził w dniu dzisiejszym (21 maja) rozmowę telefoniczną z ministrem polityki rolnej i gospodarki żywnościowej Ukrainy Igorem Szwajką - podało ministerstwo. Głównymi jej tematami były utrzymywane przez Ukrainę zakazy importu z Polski wołowiny i bydła oraz świń, wieprzowiny i produktów wieprzowych.

 

Minister rolnictwa zaniepokojony działaniami rosyjskich służb sanitarnych

wtorek, 20 maja 2014 11:14

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wyraził zaniepokojenie sposobem działania Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji, która nie podejmuje bezpośredniej współpracy z polskim odpowiednikiem, a jedynie publikuje informacje o łamaniu prawa.

 

Wizyta ministra rolnictwa w Chinach

poniedziałek, 19 maja 2014 14:31

Minister rolnictwa Marek Sawicki, przebywający w zeszłym tygodniu w Chinach, odwiedził targi Sial China 2014 w Szanghaju i wziął udział w uroczystości otwarcia polskiego stoiska narodowego.

 

Spotkania ministra Sawickiego w Komisji Europejskiej

czwartek, 08 maja 2014 12:42

Akceptacja zmian w realizacji PROW 2007-2013 oraz odstępstwa dla produktów wędzonych to główne tematy wtorkowych (6 kwietnia) rozmów bilateralnych ministra Marka Sawickiego z dwoma komisarzami UE w Brukseli – informuje internetowa strona ministerstwa.

 

Copa-Cogeca występuje do omisji Europejskiej w sprawie ASF

piątek, 04 kwietnia 2014 17:00

W marcu 2014 r. organizacja Copa-Cogeca zwróciła się do Komisarza ds. zdrowia i ochrony konsumentów w Komisji Europejskiej Tonio Borga w sprawie ostatnich wydarzeń dotyczących ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce i na Litwie oraz ograniczeń w handlu wprowadzonych przez Federację Rosyjską.

 

List ministra Sawickiego do Komisji Europejskiej w sprawie ograniczenia eksportu do Rosji

piątek, 04 kwietnia 2014 12:40

Wczoraj, tj. 3 kwietnia 2014 r. minister rolnictwa Marek Sawicki skierował list do europejskiego komisarza ds. zdrowia i konsumentów w Komisji Europejskiej Tonio Borga, w którym zaapelował o podjęcie działań, celem spowodowania zaprzestania stosowania przez państwo trzecie (Rosję) arbitralnych, dyskryminacyjnych i ulegających dodatkowo rozszerzaniu praktyk handlowych wobec państw członkowskich UE.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 29