Apel do ministrów rolnictwa UE: potrzebne ukierunkowane wsparcie dla sektora rolnego dotkniętego rosyjskim embargiem

piątek, 07 listopada 2014 18:14

Copa-Cogeca wystosowała apel do ministrów rolnictwa Unii Europejskiej o uwzględnienie w poniedziałek bardziej ukierunkowanego wsparcia, w tym dla sektora wieprzowiny, w budżecie na 2015 r., dla rolników i spółdzielni rolniczych dotkniętych przez bezprecedensowy kryzys wywołany rosyjskim embargiem nałożonym na unijne produkty rolne.

 

Inauguracyjne posiedzenie Rady ds. Rolnictwa Ekologicznego i Sprzedaży Bezpośredniej

czwartek, 23 października 2014 14:36

We wtorek 21 października podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Zofia Szalczyk wręczyła powołania do Rady do spraw Rolnictwa Ekologicznego i Sprzedaży Bezpośredniej, organu pomocniczego Ministra Rolnictwa.

 

Apel ministra do producentów owoców i warzyw

czwartek, 23 października 2014 08:24

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na swojej stronie internetowej opublikowało apel podpisany przez szefa resortu, ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

 

Spotkanie ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej + Bułgarii, Rumunii i Słowenii

piątek, 10 października 2014 12:48

We wtorek 7 października w słowackiej Nitrze odbyło się spotkanie ministrów rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej + Bułgarii, Rumunii i Słowenii. Ze strony polskiej w rozmowach uczestniczyła podsekretarz stanu Zofia Szalczyk.

 

Różnorodność unijnego sektora zbóż i sposoby na zagwarantowanie innowacyjności wg Copa-Cogeca

środa, 24 września 2014 08:49

Na ważnym przyjęciu, które poprowadził poseł de PE, Michel Dantin, Copa-Cogeca ukazała różnorodność i innowacyjność sektora rolnego, a w szczególności sektora zbóż oraz nakreśliła priorytety na przyszłość, do których należy zagwarantowanie rentowności unijnego sektora rolnego, który będzie w stanie sprostać wzrastającemu zapotrzebowaniu na żywność na świecie.

 

Polskie stanowisko w sprawie nadzwyczajnych środków wsparcia dla sektora owoców i warzyw

środa, 17 września 2014 15:50

We wtorek 16 września br. Komisja Europejska pod naciskiem państw członkowskich, w tym silnego zaangażowania Polski, zaprezentowała nowy, uzupełniający projekt rozporządzenia delegowanego przewidujący przyjęcie dalszych tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla sektora owoców i warzyw. Dotychczasowe Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) nr 932/2014 z dnia 29 sierpnia 2014 r. nadal obowiązuje wprost we wszystkich państwach członkowskich.

 

Minister rolnictwa w sprawie decyzji Komisji Europejskiej

piątek, 12 września 2014 14:44

Niekompetencja i niedojrzałość urzędników DG AGRI wprowadza niepokój wśród rolników – tak określił minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki informacje o zawieszeniu pomocy producentom owoców i warzyw przez Komisję Europejską.

 

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa

środa, 10 września 2014 17:30

W zeszłym tygodniu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, które zostało zwołane na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego.

 

Albania bliżej członkostwa w Unii Europejskiej

poniedziałek, 01 września 2014 17:48

Albanii przyznano oficjalnie status kraju kandydującego do członkostwa w Unii Europejskiej. Dążyła ona do osiągnięcia tego od 2003 r. Obecnie uznano, że postęp osiągnięty we wprowadzaniu reform wymaganych przez Unię jest wystarczający.

 

Apel o dodatkowe wsparcie dla sektora rolnego UE w związku z rosyjskim embargiem

wtorek, 26 sierpnia 2014 15:12

Reakcja Copa-Cogeca jako odpowiedź na dzisiejszą demonstrację w Brukseli polskich rolników wołających o dodatkowe wsparcie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 29