Spotkanie samorządu rolniczego z wicepremierem Piechocińskim

środa, 11 lutego 2015 13:33

W dniu 10 lutego 2015 r. prezesi Wojewódzkich Izb Rolniczych wraz z Zarządem Krajowej Rady Izb Rolniczych spotkali się z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim w celu omówienia bieżącej sytuacji w rolnictwie – poinformowała w komunikacie KRIR.

 

Władysław Serafin zablokował przystąpienie KRIR do COGECA

piątek, 06 lutego 2015 08:36

W dniu wczorajszym (5 lutego 2015) w Brukseli odbyło się Posiedzenie Prezydium Cogeca (Generalny Komitet Spółdzielni Rolniczych Unii Europejskiej), na którym rozpatrywany był m.in. wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych o członkostwo w tej organizacji, jako reprezentanta spółdzielni rolniczych w Polsce, wynikającego z ustawy o izbach rolniczych.

 

MRiRW: Rozmowy z rolnikami bez rezultatu

środa, 04 lutego 2015 16:47

W dniu dzisiejszym (środa 4 lutego) odbyło się wcześniej zapowiadane spotkanie ministra rolnictwa Marka Sawickiego z przedstawicielami OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

 

Copa-Cogeca zadowolona z apelu unijnych ministrów rolnictwa i KE o jedność wobec rosyjskiego embargo

czwartek, 29 stycznia 2015 07:57

Copa-Cogeca wyraziła w poniedziałek radość z apelu unijnych ministrów rolnictwa i Komisji Europejskiej o jedność wobec rosyjskiego embargo, podkreślając, że działania podjęte do tej pory na rzecz złagodzenia poważnych skutków embarga stanowią krok we właściwym kierunku, ale najbardziej dotknięte sektory znajdują się nadal w krytycznej sytuacji.

 

Minister rolnictwa wciąż liczy na porozumienie

wtorek, 27 stycznia 2015 12:08

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wystosował do wszystkich ogólnopolskich i lokalnych komitetów protestacyjnych ponowne zaproszenie na rozmowy – informuje strona ministerstwa. Jednak szykujący się do protestów rolnicy chcą rozmawiać z premier Ewą Kopacz, przedstawić jej swoje postulaty.

 

Embargo: Rosjanie dogadali się z Francuzami, namawiają kolejne kraje

piątek, 23 stycznia 2015 15:12

– Rosja jest mistrzem w rozmontowywaniu solidaryzmu europejskiego – powiedział w rozmowie z PAP minister rolnictwa Marek Sawicki. To smutny wniosek po tym, jak okazało się, że Francja, mimo unijnego embarga, jeszcze 14 stycznia br. zawarła dwustronne porozumienie z Federacją Rosyjską w sprawie ponownego uruchomienia eksportu do tego kraju żywych świń oraz podrobów wieprzowych i smalcu.

 

Copa-Cogeca: brak zgody na ograniczenia wobec biopaliw pochodzących z upraw rolnych

środa, 21 stycznia 2015 16:33

Biopaliwa pochodzące z upraw rolnych odgrywają niezwykle ważną rolę w kontekście pasz, środowiska, zatrudnienia i produkcji paliw. Podczas zakończonej wczoraj międzynarodowej konferencji „Fuels of the Future” („Paliwa przyszłości”) w Berlinie Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział, że nie możemy się zgodzić na ograniczenie stosowania biopaliw ani odwrócić się plecami do nauki i innowacji.

 

Sprawy rynku mleka i jabłek dominowały podczas obrad Rady Ministrów UE

czwartek, 18 grudnia 2014 17:15

Podczas grudniowych obrad Rady Ministrów UE w dniach 15-16 grudnia br. dyskusję zdominowały sprawy zgłoszone przez Polskę, czyli przyszłości rynku mleka związanej ze zniesieniem od kwietnia 2015 r. kwot oraz trudnościami spowodowanymi rosyjskim embargiem.

 

Rozmowa ministrów rolnictwa Polski i Czech w sprawie kontroli polskiej żywności

wtorek, 09 grudnia 2014 11:58

Minister Marek Sawicki dziś rano przeprowadził rozmowę telefoniczną z czeskim ministrem rolnictwa Marianem Jureczką w sprawie wydania przez czeskie służby inspekcyjne instrukcji specjalnych kontroli importowanej z Polski żywności.

 

Rozmowy ministrów rolnictwa państw Trójkąta Weimarskiego

środa, 12 listopada 2014 16:59

Podczas poniedziałkowego (10.11.2014) posiedzenia Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa z inicjatywy polskiego ministra Marka Sawickiego odbyło się robocze spotkanie ministrów rolnictwa Trójkąta Weimarskiego.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 29