Ocieplanie budynku metodą lekką mokrą

poniedziałek, 19 sierpnia 2013 05:26

Zwiększenie efektywności energetycznej budynku przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów za energię - to kluczowe korzyści płynące z inwestycji w ocieplenie domu.

 

Energooszczędność w domu – moda czy konieczność?

piątek, 16 sierpnia 2013 10:13

W wielu krajach europejskich energooszczędne budownictwo przestało być modą, stając się standardem wynikającym nie tyle z przepisów prawnych, co potrzeb świadomych obywateli.

 

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w lipcu 2013

wtorek, 13 sierpnia 2013 14:32

W lipcu 2013 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły minimalnie ceny w 5 grupach, w tym materiałów ściennych ceramicznych (+1,2%), a o mniej niż 1% gazobetonów, chemii budowlanej, drewna i materiałów drewnopochodnych oraz suchej zabudowy.

 

Jak dobrać rekuperator i wykonać instalację?

czwartek, 08 sierpnia 2013 16:14

Dobór odpowiedniego rekuperatora jest niezwykle ważny, gdyż zainstalowane urządzenie generuje spore oszczędności w kosztach eksploatacyjnych obiektu, szczególnie w kwestii jego ogrzewania. Rekuperator służy do maksymalnego wykorzystania ciepła oddawanego na zewnątrz budynku przez istniejącą wentylację. Stosuje się go w celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji budynku oraz przekazania energii między powietrzem wyrzucanym a powietrzem świeżym.

 

Ocieplenie budynku i wymiana okien, czyli jak obniżyć koszty ogrzewania

środa, 07 sierpnia 2013 11:08

Termomodernizacja to dobry sposób na zmniejszenia kosztów ogrzewania przy stale rosnących cenach paliw i energii. Jeszcze większy efekt uzyskamy wymieniając przy okazji okna na nowe.

 

Kolektory słoneczne: jak zadbać o izolację?

wtorek, 06 sierpnia 2013 16:09

Miesiące letnie to czas wytężonej pracy dla kolektorów słonecznych. Ważne jest więc aby już w okresie wakacyjnym sprawdzić ich stan, a w szczególności przyjrzeć się izolacji chroniącej rury, tak aby były one gotowe na zimę i kolejny sezon.

 

Farby elewacyjne – jak wybrać

piątek, 02 sierpnia 2013 17:08

Ostatni etap prac dociepleniowych związany jest z pokryciem budynku farbą elewacyjną, która zapewni mu estetyczny wygląd oraz ochroni przed negatywnymi skutkami działań atmosferycznych. Aby jednak mieć pewność co do skuteczności farby należy dopasować ją do rodzaju podłoża. Jak więc wybrać odpowiednią farbę?

 

Kolektory słoneczne i kocioł węglowy. Instalacja na długie lata

czwartek, 01 sierpnia 2013 12:52

Powszechnie wiadomo, że zasoby paliw systematycznie się kurczą, co przekłada się na wzrost ich cen. Dlatego w systemach c.o. i c.w.u używa się węgla, który w porównaniu do innych rodzajów paliw jest stosunkowo tani i szeroko dostępny na obszarze województwa śląskiego.

 

Jak dobrać pompę ciepła i wykonać instalację?

wtorek, 30 lipca 2013 08:38

Przy wyborze instalacji z pompą ciepła najczęściej kierujemy się chęcią posiadania taniego w eksploatacji i wygodnego ogrzewania, zakładając z góry wysoki koszt inwestycyjny. Często brak nam porównania z innymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak kotłownia gazowa kondensacyjna.

 

Szybkie i wygodne malowanie z Black & Decker

piątek, 26 lipca 2013 14:10

Gama narzędzi malarskich Black & Decker obejmuje wszystkie rodzaje urządzeń niezbędnych do szybkiego, łatwego i przyjemnego malowania różnorodnych powierzchni. Tegoroczną nowością, która uzupełnia gamę, jest unikalny pistolet Speedy Edge™ do malowania powierzchni przy krawędziach.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 22