Pompy ciepła – nowoczesny sposób na obniżenie kosztów ogrzewania

poniedziałek, 07 października 2013 10:35

Pompy ciepła stanowią obecnie najbardziej efektywny i ekologiczny system ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają pozyskanie ciepła ze środowiska naturalnego, a następnie wykorzystanie go w procesie ogrzewania. Energia cieplna może być pobierana z różnych źródeł, takich jak woda, ziemia czy powietrze. Jak działają oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego urządzenia?

 

Furtka na wiele sposobów

czwartek, 03 października 2013 07:50

Wyboru strony, w którą otwierać ma się furtka, zazwyczaj dokonać trzeba przed jej zakupem. Ale nie w przypadku Legi Vario.

 

Dom energooszczędny – jak zapewnić niskie koszty ogrzewania?

piątek, 27 września 2013 13:31

Każdy etap budowania energooszczędnego domu jest niezwykle istotny. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych i materiałów budowlanych pozwala na zmniejszenie strat ciepła w przyszłości, co wpływa na ilość energii potrzebnej do ogrzania budynku i w konsekwencji, na zminimalizowanie rachunków.

 

Ujeżdżalnia na cały rok

środa, 18 września 2013 06:15

Właściciele stadnin i ośrodków agroturystycznych oferujących gościom naukę jazdy konnej narażeni są na trudności związane z rozbudową infrastruktury gospodarczej przeznaczonej na jazdy. Receptą na ten problem mogą być cieszące się coraz większa popularnością nowoczesne hale stalowe przeznaczone na ujeżdżalnie.

 

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w sierpniu 2013

poniedziałek, 16 września 2013 06:16

W sierpniu 2013 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 6 grupach: stolarki otworowej, parapetów (+1,9%), izolacji termicznych (+1,7%), narzędzi i sprzętu budowlanego (+1,7%), pokryć i folii dachowych, rynien (+1,3%), silikatów (+1,1%) i izolacji wodochronnych (+0,5%). Spadły ceny materiałów ściennych ceramicznych (-2,6%), suchej zabudowy (-1,9%) i gazobetonów (-0,5%). Ceny chemii budowlanej oraz drewna i mat. drewnopochodnych nie zmieniły się.

 

Drewno konstrukcyjne - podstawa bezpieczeństwa domu

czwartek, 12 września 2013 06:32

Inwestorzy lubią drewno. Dlaczego? Jest tanie, lekkie oraz proste w obróbce i montażu. To materiał naturalny, o dużych walorach estetycznych. Jednak pod warunkiem, że jest odpowiednio zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi.

 

Czy warto gromadzić opał latem? Jak i gdzie składować zasoby?

środa, 04 września 2013 05:01

Zgromadzenie opału na zimę to coroczny rytuał posiadaczy centralnego ogrzewania zasilanego opałem stałym. Tradycyjnie użytkownicy kotłów standardowych, jak i tych zautomatyzowanych ogrzewający nie tylko pomieszczenia, ale i podgrzewający wodę mają duże „apetyty energetyczne”. Dlatego też gromadzenie rezerw opałowych już wiosną staje się tematem numer jeden. Kiedy kupować, gdzie magazynować? Podpowiadamy i radzimy.

 

Dlaczego warto zastosować fugowanie na nawierzchni z kostek brukowych i płyt?

poniedziałek, 02 września 2013 15:45

Do wypełnienia szczelin między betonowymi kostkami brukowymi lub płytami służy zazwyczaj piasek lub odpowiednio dobrane kruszywo. Sposób ten nie zawsze jednak jest zalecaną metodą spoinowania. Kiedy szczególnie zależy nam na utrzymaniu nawierzchni w czystości, polecanym rozwiązaniem jest fugowanie odpowiednimi preparatami.

 

Kostka jak od linijki – wybieramy nawierzchnie w nowoczesnym stylu

środa, 28 sierpnia 2013 09:00

Prosta forma modernistycznych domów stanowi wyzwanie podczas zagospodarowywania ich otoczenia. Minimalizm i oszczędność dekoracji charakterystyczne dla nowoczesnych budynków powinny bowiem znaleźć swoje odzwierciedlenie zarówno na podjeździe do garażu czy na przydomowym tarasie. Aby kompozycja form i tekstur wokół domu była spójna, warto dokładnie określić, jaka nawierzchnia najlepiej komponuje się z jego architekturą.

 

Jeszcze bardziej wydajne kolektory dzięki otulinie HT/Armaflex S

piątek, 23 sierpnia 2013 15:21

Kolektory słoneczne biją w Polsce rekordy popularności. Dzięki relatywnie niskim kosztom instalacji i eksploatacji, prostej konstrukcji i płynącym z ich użytkowania oszczędnościom energii, urządzenia te zyskują coraz szersze grono użytkowników.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 22