Montaż pompy ciepła a jego wpływ na wydajność systemu

piątek, 29 listopada 2013 18:51

Pompy ciepła to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań grzewczych na rynku - oszczędne, efektywne i ekologiczne. Deklarowane przez producentów obietnice nie zostaną jednak spełnione, gdy urządzenie zostanie źle dobrane lub niepoprawnie zamontowane. Jak ustrzec się błędów?

 

Włókno-cement zamiast eternitu: ile to kosztuje?

czwartek, 28 listopada 2013 17:02

Azbest był jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie w latach 60- i 70-tych ubiegłego wieku. Z czasem okazało się, że jest on szkodliwy dla zdrowia i zaniechano jego produkcji. Obecnie na terenie kraju trwa program usuwania tego materiału. Zanim jednak zdecydujemy się na zmianę pokrycia dachowego, warto przygotować się na ten niemały wydatek i poznać szacunkowe koszty realizacji tego przedsięwzięcia.

 

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania - poradnik

poniedziałek, 25 listopada 2013 15:55

Rozpoczęty sezon grzewczy jak co roku wiąże się z koniecznością przeznaczenia znacznej części domowego budżetu na pokrycie kosztów ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Aby jednak nie popaść w wysokie rachunki warto wprowadzić szereg energooszczędnych rozwiązań, które obniżą koszty ogrzewania.

 

Pellet pełen zalet

piątek, 22 listopada 2013 16:10

Nadchodzące mrozy powodują, że coraz częściej nerwowo spoglądamy na termometry, zastanawiając się, czy tym razem zima da nam popalić i czy kolejny sezon grzewczy nie obciąży zbyt mocno domowego budżetu.

 

Czy opłaca się zakładać wentylację, które odzyskują ciepło?

czwartek, 21 listopada 2013 15:22

Ostatnio dużo słyszy się o pozytywnych skutkach jakie przynoszą instalacje wentylacyjne, jakie dają opcje odzyskania ciepła. Dobrze znane są także rekuperatory, jakie w nowym budownictwie są teraz standardem. Czy opłaca się myśleć o założeniu tego typu urządzeń w swym mieszkaniu?

 

Czym się kierować przy wyborze kotła na paliwo stałe?

poniedziałek, 18 listopada 2013 11:19

W naszym kraju nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania na paliwo stałe, zwłaszcza wśród osób, które nie mają dostępu do instalacji gazowej. Skąd jednak pewność, że wybrany kocioł zapewni nam oszczędne, bezpieczne i tanie ciepło na długie lata?

 

Ogrzewanie podłogowe: fakty i mity

czwartek, 14 listopada 2013 15:43

Nowoczesne systemy grzewcze oparte na nowych technologiach wytwarzania ciepła często wymagają niskich parametrów instalacji. Do ogrzewania niskotemperaturowego doskonale nadają się pompy ciepła i kotły kondensacyjne. Ostatnio coraz popularniejsza staje się tzw. podłogówka.

 

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w październiku 2013 r.

czwartek, 14 listopada 2013 13:50

W październiku 2013 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 6 grupach, najbardziej materiałów ściennych ceramicznych (+3,2%) oraz pokryć i folii dachowych, rynien (+3%), w pozostałych 4 przypadkach odnotowano wzrosty rzędu 0,1-0,3%.

 

Nowa powłoka Ruukki Hiarc reflect zwiększa efektywność energetyczną budynków

środa, 13 listopada 2013 10:30

Ruukki wprowadza na rynek nową powłokę Ruukki Hiarc reflect. Jest to powłoka elewacyjna, która odbija promieniowanie cieplne słońca, a dzięki temu utrzymuje powierzchnię płyt w niższej temperaturze. To z kolei zmniejsza potrzebę chłodzenia wewnętrznego, a przez to poprawia efektywność energetyczną budynków.

 

Jak ochronić dach przed ptakami?

czwartek, 07 listopada 2013 19:01

Gołębie są zmorą nie tylko mieszkańców domków jednorodzinnych czy bloków mieszkalnych, ale także właścicieli dużych zakładów przemysłowych. Wszystkich łączy jedno – chęć skutecznej ochrony dachów przed ptasimi nieczystościami.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 22