Czym różni się współczynnik przenikania ciepła od współczynnika przewodzenia ciepła?

środa, 12 marca 2014 09:25

Wiele mówi się o właściwie dobranych parametrach technicznych ścian konstrukcyjnych, które nie tylko decydują o kształcie i wyglądzie domu, ale również o jego trwałości i walorach użytkowych. Najważniejsze wskaźniki określone są szczegółowo i zawarte w przepisach prawa budowlanego.

 

Mokry problem branży węglowej – nowe rozwiązanie

czwartek, 06 marca 2014 12:16

Ekogroszek o zbyt wysokiej wilgotności, mokry miał oraz woda pojawiająca się w workach węgla pakowanego - to częsty problem firm zajmujących się dystrybucją opału, a przede wszystkim użytkowników kotłów grzewczych.

 

Ile kosztuje wymiana pokrycia dachowego w stajniach?

środa, 05 marca 2014 17:13

Dach to ważny element każdej obiektu w stadninie. Hodowcy coraz częściej dostrzegają wpływ materiałów wykorzystanych w pokryciu dachowym na warunki hodowlane koni. Zanim jednak zdecydujemy się na remont, warto przygotować się i poznać szacunkowe koszty realizacji tego przedsięwzięcia.

 

Przegląd dachu po zimie

czwartek, 27 lutego 2014 17:19

Pomimo stosunkowo krótkiej zimy i umiarkowanych temperatur, styczniowe opady śniegu mogły mieć wpływ na powstanie niebezpiecznych usterek naszego dachu.

 

Zalety domów kanadyjskich

czwartek, 20 lutego 2014 16:06

Od pewnego czasu w Polsce znaleźć można firmy, które zajmują się budową domów z drewna, tak zwanych kanadyjskich. Domy takie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich klientów, ponieważ mają wiele zalet.

 

Domy z drewna - fakty i mity

sobota, 15 lutego 2014 09:55

W naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się domy z drewna. Najogólniej rzecz biorąc można spośród nich wyróżnić domy szkieletowe i te wznoszone z bali. Na temat tego typu budownictwa powstało wiele nieprawdziwych historii, więc jak najszybciej należy się z nimi rozprawić.

 

Naturalny materiał izolacyjny - wełna mineralna

czwartek, 13 lutego 2014 18:09

Wełna mineralna stanowi zaraz po styropianie najpopularniejszy i najchętniej stosowany materiał izolacyjny wykorzystywany w ocieplaniu budynków. Nazwa “wełna mineralna” dotyczy zarówno materiału wytworzonego na bazie włókien skalnych, jak i szklanych.

 

Słoneczne ciepło w twoim domu

wtorek, 11 lutego 2014 14:10

Instalacje solarne zdobywają w Polsce coraz większą popularność. I nie ma się co dziwić, bo poza aspektem ekologicznym, do ich zakupu może zachęcać również kwestia oszczędności – stale zwiększające się koszty energii często są impulsem do szukania alternatywnych rozwiązań. Jednak aby inwestycja przyniosła oczekiwany efekt, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, o których opowie ekspert z firmy Armacell.

 

Zagrzybione ściany – jak z nimi walczyć?

poniedziałek, 10 lutego 2014 07:50

Zawilgocenia w budynkach nie tylko są nieestetyczne i niszczą nasze ściany, ale również niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Wysoka wilgotność oraz brak cyrkulacji powietrza w mieszkaniu, którego ściany pokryte są farbami lub tapetami, to doskonałe warunki do rozwoju grzybów i pleśni.

 

Jak zbudować ściany z betonu komórkowego?

piątek, 07 lutego 2014 07:53

Wykonanie prawidłowego połączenia poszczególnych elementów ścian to nie tylko gwarancja ich trwałości, ale również osiągnięcia odpowiednich parametrów wpływających na koszty eksploatacji budynku.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 22