Jak ogrodzić pochyłą działkę

czwartek, 25 lipca 2013 10:58

Jednym z częściej napotykanych problemów podczas ogradzania przydomowych posesji jest nierówny teren. Uciążliwe skosy rzadko dają za wygraną i jesteśmy zmuszani wyrównywać podłoże do odpowiedniego poziomu.

 

Kotły grzewcze na paliwa stałe – czy to się opłaca?

środa, 24 lipca 2013 12:01

O wysokości rachunków za zużytą energię cieplną decydują głównie rodzaj i cena spalanego paliwa. Dużą rolę odgrywa również sprawność systemu grzewczego – nie zawsze możemy cieszyć się 100% efektywnością urządzeń. W ostatecznej kalkulacji znaczenie ma także standard wykonanej w budynku izolacji cieplnej. Porównując jednak wszystkie dostępne na rynku paliwa i nośniki energii tylko kotły na paliwa stałe potrafią wytworzyć najtańszą 1 kilowatogodzinę ciepła, jej cena to zaledwie 15 gr.

 

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w czerwcu 2013

piątek, 19 lipca 2013 11:19

W czerwcu 2013 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 8 grupach, najbardziej suchej zabudowy (+5,1%), gazobetonów (+2,9%) i materiałów ściennych ceramicznych (+2,4%).

 

Nowy na polskim rynku format cegieł klinkierowych

poniedziałek, 15 lipca 2013 14:09

Firma Wienerberger, posiadająca obecnie najszerszą w Polsce ofertę produktów do budowy ceramicznego domu, od lipca wprowadziła do sprzedaży nowy format cegieł klinkierowych.

 

Linia preparatów Woodstar Professional System firmy Den Braven – drewno pod należytą ochroną

piątek, 12 lipca 2013 16:48

W poszukiwaniu rozwiązań do aranżacji przestrzeni w domu i wokół niego z coraz większą ochotą sięgamy po tradycyjne materiały. Wśród nich prym wiedzie drewno, które nie tylko daje szerokie możliwości wykorzystania go, ale i doskonale komponuje się z innymi tworzywami.

 

System ogrodzeń Legi R uno D

piątek, 12 lipca 2013 06:09

Ażurowe ogrodzenie, doskonale nadające się jako podpora dla pnącej roślinności. Subtelnie wyglądające panele, cechują się zaskakującą stabilnością – system posiada wydane w Niemczech certyfikaty TÜV i DEKRA na stabilność i ochronę przed zniszczeniem.

 

Budowa stajni: Polak potrafi, czyli jak tradycja łączy się z nowoczesnością

środa, 10 lipca 2013 18:17

Konie są bardzo wrażliwymi i delikatnymi zwierzętami. Jeżeli chcemy zapewnić im odpowiednie warunki do życia, musimy stworzyć nowoczesną stajnie, a taka inwestycja wymaga sporych nakładów finansowych.

 

Zadbaj o okna z drewna

środa, 03 lipca 2013 05:01

Decydując się na zakup lub wymianę stolarki otworowej, wiele osób zadaje sobie pytanie: drewno czy PVC? Wybierając ten pierwszy surowiec, nie musimy obawiać się o jego żywotność. Okna drewniane w niejednej starej kamienicy wytrzymały ponad 100 lat.

 

Pasywny dom przyszłości na Śląsku

wtorek, 02 lipca 2013 11:13

W Rybniku powstał modelowy budynek w energooszczędnym standardzie domu pasywnego. Komfortowy budynek zużywa na cele grzewcze tylko 13 kWh/m2/rok. Czy tego typu architektura wytyczy standardy budownictwa w Polsce? Zaprojektowany przez polskich architektów budynek spełnia jedną z ważniejszych dyrektyw Unii Europejskiej, wg której od 2019 roku pozwolenia na budowę otrzymają tylko budynki charakteryzujące się zerowym zużyciem energii.

 

Ocieplanie budynków - inwestycja, która szybko się zwraca

piątek, 21 czerwca 2013 13:18

Termoizolacja, czyli popularne ocieplanie budynków, niesie za sobą szereg korzyści. Pierwszą z nich są oczywiście oszczędności wynikające ze zmniejszenia niekontrolowanych strat energii cieplnej, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji domu. Zanim jednak rozpoczniemy proces ocieplania, warto starannie przemyśleć kilka kwestii technicznych – w tym m. in. wybór typu, systemu i elementów izolacji.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 22