Jak dobrze magazynować ziarno w rozsądnej cenie?

środa, 11 maja 2016 14:51

Niewielu producentów baz suszarniczo-magazynowych jest w stanie zagwarantować wysoką jakość w połączeniu z przystępną ceną i dobrą obsługą. Unia ARAJ Realizacje to jedyny producent wyprzedzający standardy rynkowe gwarantujący jakość i trwałość proponowanych rozwiązań.

Polityka przystępności cenowej

Doskonale wiemy jak wymagający jest dzisiaj rynek oraz klienci – mówi Marek Szostkowski, Prezes firmy Unia ARAJ Realizacje. – Ziarno, które magazynuje producent rolny, to jego kapitał. Jeżeli ten kapitał jest dobrze magazynowany, to przynosi konkretny zysk. Ideą i misją naszej firmy jest osiągnięcie jak najwyższej jakości w przystępnej cenie. Wtedy inwestycja naszego klienta się opłaca, a jego kapitał wzrasta.

 

Łatwiej postawić dom jednorodzinny – wystarczy zgłoszenie budowy zamiast pozwolenia

piątek, 03 lipca 2015 09:21

Uproszczenie i przyspieszenie procesu budowlanego to cel nowelizacji ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 28 czerwca br. Nowe przepisy m.in. znoszą wymóg uzyskiwania pozwolenia na budowę lub przebudowę wolnostojącego domu jednorodzinnego – chodzi o inwestycje, które nie oddziałują na sąsiednią nieruchomość.

 

Mimo zalet niewielu właścicieli domów zdecydowało się na termomodernizację

środa, 24 czerwca 2015 16:22

Programem termomodernizacji nieruchomości w Polsce zainteresowani są przede wszystkim właściciele i zarządcy budynków wielorodzinnych. Ulepszenia w tym zakresie wprowadzono jedynie w 2 proc. domów jednorodzinnych. Oszczędności z tytułu obniżonych opłat za ogrzewanie i energię elektryczną mogą sięgnąć nawet 50 proc. Plan masowej termomodernizacji w gminie może przynieść dodatkowe korzyści, np. nowe miejsca pracy i rozwój technologii.

 

Dobry projekt, czyli dobór kostki

poniedziałek, 23 marca 2015 12:41

Dobry projekt przestrzeni przydomowej powinien zawierać podział ogrodu na strefy, rodzaje nasadzeń, instalację nawadniającą, lokalizację poszczególnych elementów, komunikację itd. Od nich zależeć będą dobrane materiały, a wreszcie efekt końcowy.

 

Gazony – nowe możliwości aranżacji przestrzeni

środa, 18 marca 2015 11:04

Obrzeża schodów terenowych, fantazyjne ogrodzenia, ściany zieleni w miejsce murów oporowych – to tylko wybrane przykłady zastosowania gazonów. Możliwości kształtowania architektonicznej przestrzeni z ich pomocą wykraczają daleko poza miejskie donice.

 

Rozbudowujemy gospodarstwo

piątek, 06 marca 2015 08:32

Zabudowa siedliskowa musi charakteryzować się określonymi uwarunkowaniami odpowiadającymi za funkcjonalność, bezpieczeństwo i dobrostan zwierząt. Aby spełnić konieczne warunki do rozbudowy użytecznego gospodarstwa, każdy szczegół musi być zaplanowany już na etapie projektowym.

 

Rozwiązanie Thermaflex Izolacji dla podniesienia efektywności biogazowni

poniedziałek, 19 stycznia 2015 18:51

Biogazownie wytwarzają prąd i ciepło w sposób ciągły, niezależnie od pogody, utylizują odpady, stanowiąc przy tym aktywną formę ochrony klimatu. Żadne inne odnawialne źródło energii nie może pochwalić się tak szerokim spektrum pozytywnych oddziaływań na otoczenie – zarówno przyrodnicze, jak i społeczno-gospodarcze. Z punktu widzenia inwestora, którym może być nawet pojedyncze gospodarstwo, tego typu instalacje mogą być postrzegane jako stabilne źródło dochodów, a istotnym czynnikiem przy tego typu projektach staje się zapewnienie odpowiedniej efektywności pracy instalacji.

 

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w grudniu 2014 roku

wtorek, 13 stycznia 2015 17:01

W grudniu 2014 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły jedynie ceny suchej zabudowy (+1,5%) oraz pokryć i folii dachowych, rynien (+0,3%). Spadły ceny w 7 grupach wyrobów, najbardziej silikatów (-4%) i mat. ściennych ceramicznych (-2,2%), a minimalnie gazobetonów, drewna i mat. drewnopochodnych, chemii budowlanej, izolacji wodochronnych i termicznych. W pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.

 

Atak grzybów w domu – jak skutecznie sobie z nimi radzić?

wtorek, 25 listopada 2014 11:24

Jesień i zima to czas, kiedy w związku z dużą wilgotnością, szczególnie musimy zwracać uwagę na biokorozję drewna. Jak zabezpieczyć drewno przed grzybami i co zrobić, gdy zaatakuje nasz dom – radzi Andrzej Wójcik doradca techniczny firmy Altax.

 

Drewno opałowe idealnie przygotowane – z akcesoriami Wolfcraft

poniedziałek, 24 listopada 2014 11:57

Przyjemne ciepło wydobywające się z domowego kominka lub pieca to w sezonie jesienno-zimowym bardzo miła perspektywa. Aby móc cieszyć się takim efektem, należy jednak zadbać o odpowiednią ilość i właściwe przygotowanie zgromadzonego materiału opałowego.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 22