Łódzkie sprzyja agroturystyce

czwartek, 12 kwietnia 2012 12:18

21-23 marca w Hotelu Wodnik w miejscowości Słok k. Bełchatowa odbyło się szkolenie na temat „Rozwój agroturystyki na obszarach wiejskich województwa łódzkiego”. W szkoleniu zorganizowanym przez Departament Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich wraz z Departamentem Kultury Fizycznej Sporu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wzięło udział 70 osób, które prowadzą gospodarstwa agroturystyczne w naszym regionie.

 

Dolina Dwóch Stawów

sobota, 04 czerwca 2011 11:39

Fot: wikipedia CC-BY-SAW naturze człowieka zakorzenione jest poszukiwanie. Celem poszukiwań staje się często spokój i cisza, bezdenna harmonia duszy i zmysłów. Wspinamy się na szczyty gór, schodzimy w doliny, by odnaleźć miejsce, które będzie inspiracją. To właśnie miejsca przyciągają naszą uwagę i wyzwalają energię do realizacji marzeń.

 

Bałtów drugą stolicą Polski

sobota, 04 czerwca 2011 11:38

Podróż śladami niemieckiego żołnierza, odkrywanie historii Księżnej Druckiej-Lubeckiej, czy też opowieść o podziemnej rzece z Doliny Muminków to tylko niektóre z pomysłów na questy, które jesienią pojawią się w gminie Bałtów. Dzięki temu stanie się ona prawdziwą, polską stolicą questingu, czyli nowatorskiej metody odkrywania dziedzictwa miejsc.

 

Młyn Klekotki inwestuje w ekologię

sobota, 21 maja 2011 11:00

Fot: sxc.huPrzykład hotelu Młyn Klekotki na Mazurach dowodzi, że inwestycja w ekologię po prostu się opłaca. Zastosowane rozwiązania, takie, jak własna oczyszczalnia, elektrownia, pompy ciepła oraz panele słoneczne są korzystne dla środowiska i bardziej wydajne ekonomicznie.

 

SEZON NA TURYSTYKĘ WIEJSKĄ

sobota, 14 maja 2011 20:50

Fot: sxc.huCoraz większe zainteresowanie turystów naszym regionem wiąże się z coraz większym zapotrzebowaniem na usługi takie jak nocleg, wyżywienie itp. Zauważalny ostatnio rozwój bazy noclegowej w gminie Kamienna Góra jest naturalną odpowiedzią na ww. zapotrzebowanie turystów. Tylko od stycznia 2011 r. powstały tutaj 4 nowe gospodarstwa agroturystyczne oferujące ponad 40 dodatkowych miejsc noclegowych. Łącznie w naszej gminie zarejestrowanych jest 27 gospodarstw agroturystycznych, które przygotowane są na przyjęcie co najmniej 317 turystów.

 

Meteoryt spadł na gospodarstwo agroturystyczne

niedziela, 08 maja 2011 10:59

Fot: sxc.huW dach gospodarstwa pod Kruklankami na Mazurach uderzył niewielki meteoryt. Zjawisko wywołało ogromne poruszenie wśród naukowców, bo to pierwszy w Polsce od 17 lat okruch planetoidy odnaleziony natychmiast po spadku na ziemię. Meteoryt, który spadł we wsi Sołtmany waży ok. kilograma i ma wielkość ludzkiej pięści. Najprawdopodobniej jest to kamienny chondryt, pochodzący z planetoid krążących między Marsem a Jowiszem.

 

Agroturystyka uczy się Internetu

niedziela, 08 maja 2011 10:46

Fot: sxc.huPlanując wypoczynek coraz chętniej wybieramy sielankę polskiej wsi. Z roku na rok powiększa się grono Polaków opuszczających miejskie mury w okresie świąt, wakacji czy nawet krótkich wyjazdów weekendowych.

 

Muzeum lipskiej pisanki czyli zdobionej woskiem

niedziela, 08 maja 2011 10:40

Fot: sxc.huTradycyjne, tzw. lipskie pisanki, zdobione rozgrzanym woskiem, można podziwiać nie tylko na wielkanocnych jarmarkach, ale też w Muzeum Lipskiej Pisanki i Tradycji w Lipsku (Podlaskie). Tamtejsza kolekcja liczy blisko pół tysiąca pisanek.

 

Dolina Karpia

sobota, 07 maja 2011 12:22

Fot: sxc.huDolina Karpia obejmuje obszar historycznego zagłębia hodowli karpia na Ziemi Oświęcimsko-Zatorskiej znanego już w średniowieczu. Stawy hodowlane zajmują obszary setek hektarów rozciągając się w dolinie Wisły, Skawy i Wieprzówki. "Dolina Karpia" to również program przyrodniczej oferty turystycznej.

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 5 z 5