Rekordowe Targi AGROTRAVEL

poniedziałek, 08 kwietnia 2013 08:32

W Kielcach rozpoczęła się w piątek 5 kwietnia jedna z największych imprez turystycznych w Polsce - V Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Przedstawiciele państw i regionów prezentujących swoje uroki na konferencji wzięli udział w uroczystym otwarciu targów. Pojawili się na nim również przedstawiciel prezydenta RP Andrzej Hałasiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, człnkowie Zarządu Województwa - Piotr Żołądek, Kazimierz Kotowski i Jan Maćkowiak, wicewojewoda świętokrzyski Grzegorz Dziubek oraz przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej i Rady ROT oraz europarlamentarzyści. Jego gospodarzami byli prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk oraz dyrektor tej instytucji, Małgorzata Wilk-Grzywna.

 

Turystyczne innowacje w Krzemiennym Kręgu

wtorek, 27 listopada 2012 09:39

Już wkrótce turyści, odwiedzający teren Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg, będą mogli poczuć się jak bohaterowie gier komputerowych, przemierzyć ścieżki pasjonującego questu, a wieczorem posłuchać opowieści zawodowego bajarza. Te wszystkie atrakcje przygotują dla nich konsultanci z Planet PR wraz z mieszkańcami LGD w ramach projektu „Centrum Dziedzictwa Przedsiębiorczości Społecznej”.

 

Turystyka – szansa dla rolnika

poniedziałek, 05 listopada 2012 12:03

„Turystyka – szansa dla rolnika” – to projekt skierowany do osób zamieszkałych na obszarach wiejskich województwa mazowieckiego, zainteresowanych podjęciem pracy poza sektorem rolnym. W konferencji podsumowującej tę inicjatywę w Łochowie (pow. węgrowski) wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Nowe sposoby na rozwój turystyki: winnice w Danii zarabiają na turystach

poniedziałek, 20 sierpnia 2012 12:15

W Danii także produkowane jest wino – i to całkiem niezłe. Niestety, tamtejszy klimat stanowi dla producentów tego popularnego trunku o wiele większe wyzwanie, aniżeli dla ich kolegów po fachu, m.in. z Francji, czy Hiszpanii. Rzadko kiedy duńskim winiarzom udaje się wyprodukować tyle wina, aby z dochodów z jego sprzedaży mogli utrzymać swoje plantacje. Dlatego wielu z nich dodatkowo zajmuje się agroturystyką.

 

"Agrobieszczady 2012" w Lesku

czwartek, 09 sierpnia 2012 10:37

28-29 lipca w Lesku odbyły się Targi Rzemiosła i Przedsiębiorczości „Agrobieszczady 2012”. Impreza została zorganizowana po raz 17. Targi odwiedziła wicewojewoda podkarpacki Alicja Wosik.

 

Targi AgroEkoTurystyczne w Augustowie

piątek, 27 lipca 2012 11:58

Na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie już po raz czwarty odbyły się Targi AgroEkoTurystyczne. Impreza ma propagować zdrową i ekologiczną żywność oraz wyroby rzemieślnicze twórców naszego regionu. Targi cieszą się ogromną popularnością. Co roku odwiedzają je tysiące turystów i mieszkańców regionu.

 

AGRO i EURO w Tokarni

wtorek, 15 maja 2012 15:28

3 czerwca w Parku Etnograficznym w Tokarni po raz siódmy odbędzie się Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny.

 

Dla Agroturystyki

środa, 09 maja 2012 10:50

Starosta Złotowski Ryszard Goławski, Zarząd Powiatu Złotowskiego i Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski „Krajna” zapraszają na XIII Międzynarodowe Targi Agroturystyczne i Turystyczne.

 

VII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

wtorek, 08 maja 2012 07:31

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z Muzeum Wsi Kieleckiej organizuje 3 czerwca 2012r. „VII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny” w Parku Etnograficznym w Tokarni.

 

Rozpoczęły się Targi Agrotravel

czwartek, 26 kwietnia 2012 08:24

W Targach Kielce uroczyście otwarto Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, na których prezentuje się ponad 140 wystawców z Polski i zagranicy. W otwarciu uczestniczyli m.in.: marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Grzegorz Świercz, członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 4 z 5