Szlaki konne orężem lubuskiej turystyki

środa, 16 października 2013 15:40

Województwo Lubuskie to idealne miejsce do jazdy konnej. Wszystkie stadniny, które znajdują się w naszym regionie są synonimem wysokich standardów, a podróżowanie szlakami konnymi to wspaniała okazja do rekreacji i kontaktu z naturą. Lubusko-dolnośląski szlak ma prawie 600 km! Ten rodzaj spędzania wolnego czasu jest coraz bardziej popularny.

 

Lubelskie znaczy ekologiczne

środa, 09 października 2013 11:33

"VI Eko-festyn", który miał miejsce w sobotę 5 października na Placu Zamkowym w Lublinie, odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców Lublina i okolic, którzy mieli okazję posmakować wytwarzanej w tym regionie żywności ekologicznej.

 

XV Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne

piątek, 13 września 2013 11:21

W miejscowości Krzyczki Szumne na terenie Województwa Mazowieckiego odbywało się w dniach 9-11 września 2013 r. XV Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne zorganizowane przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Krakowie w partnerstwie z: Katedrą Ekonomiki Edukacji, Komunikowania i Doradztwa SGGW w Warszawie, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Polską Federacją Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, Lokalną Grupą działania „Zielone Mosty Narwi” oraz Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną.

 

Lubuskie winnice zapraszają w długi weekend

wtorek, 13 sierpnia 2013 15:45

Od 15 do 18 sierpnia rusza kolejny już weekend otwartych lubuskich winnic, a razem z nim degustacje wina, spływ galarem z portu, plener fotograficzny i szkolenie z uprawy winorośli. Można będzie też zdobyć Paszport Winiarskiego Odkrywcy. To wszystko przyprawione szczyptą dobrego smaku i nutką historii.

 

Łatwiej o ścieżki rowerowe na wałach

poniedziałek, 12 sierpnia 2013 15:29

Marszałkowie ośmiu województw podpisali deklarację na rzecz aktywizacji regionów i wykorzystania potencjału turystycznego Wisły. Dokument jest wyrazem poparcia dla prezydenckiego projektu zmiany ustawy Prawo wodne.

 

Więcej gospodarstw ekologicznych

poniedziałek, 12 sierpnia 2013 12:05

Ministerstwo Rolnictwo opublikowało dane dotyczące ilości gospodarstw ekologicznych i przetwórni ekologicznych w całej Polsce. W województwie świętokrzyskim jest ich 1288, co biorąc pod uwagę małą powierzchnię tego regionu jest dobrym wynikiem.

 

Wodniacy uratowali żeglarzy

środa, 07 sierpnia 2013 15:48

Policjanci pełniący służbę na jeziorze Dębie, wspólnie z funkcjonariuszami ze Straży Granicznej oraz WOPR-u, uratowali cztery osoby poszkodowane po szkwale. Dzięki natychmiastowej akcji nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

Wędkarstwo nie jest nudne – przygoda z wędką jest możliwa

wtorek, 30 lipca 2013 14:49

Polacy coraz chętniej łowią ryby za granicą, uprawiając tym samym turystykę wędkarską. Jednak żeby przeżyć przygodę z wędką, wcale nie trzeba wyjeżdżać na duński Bornholm czy do fińskiej Laponii. Samodzielnie zorganizowany wyjazd, w Polsce, nad niezbyt odległą wodę, może być równie atrakcyjny. Zdradzamy, jak zorganizować wędkarską przygodę, bo wędkarstwo nie jest nudne!

 

Czy perła Roztocza będzie perłą regionu?

piątek, 26 lipca 2013 13:36

Tomaszów Lubelski, największe i jedno z najstarszych miast polskiego Roztocza, znalazł się wśród ośmiu gmin ubiegających się o tytuł „Turystycznej Perły regionu Lubelskiego 2013".

 

Sławatycze dla kajakarzy i rowerzystów

wtorek, 16 lipca 2013 14:02

Bug i jego zielona dolina to największy atut gminy Sławatycze, która w ostatnich latach znakomicie rozwija na swoim terenie turystykę, szczególnie dla aktywnych - kajakarzy i rowerzystów. Równie silnym magnesem, przyciągającym gości do tej nadgranicznej gminy, jest Jabłeczna z prawosławnym monastyrem św. Onufrego.

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 2 z 5